4 כללי זהב לפתיחת עסק

כל בית עסק בתחילת דרכו צריך לחשוב היטב ולתכנן כראוי את ההתנהלות העסקית הנכונה עבורו. התנהלות זו תקבע את מערך העבודה, הפרודוקטיביות והאפקטיביות. אלו יחד יכריעו האם העסק צפוי להיות ריווחי, ואין ספק שבמציאות בה כמעט על כל עסק שנפתח בשנה גם נסגר אחד, נדרשת היערכות אחרת על מנת לשרוד.

מה חשוב לקחת בחשבון?

יש הרבה סיבות שתומכות ברעיון של פתיחת עסק חדש, ואין ספק שהוא קוסם לרבים. אך בכנות, לא כל אדם בנוי להיות עצמאי, אך אם בכל זאת זה בדמכם ואם ברורים לכם היתרונות לצד הסיכונים אלה 4 הטיפים שלנו אליכם.

  1. תכנית עסקית: אל תקלו ראש ובניית תכנית עסקית דורשת מחקר ארוך. במסגרת התוכנית העסקית אתם תענו לעצמם על מחקר השוק על המון שאלות, כמו: כמה מתחרים יש בתחום שלי? במה אתם שונים מאחרים? מה צפי כמות הלקוחות החודשית? האם לעסק יש תכניות להתרחב ואם כן כיצד? כל אלו ועוד הן שאלות שעליכם לענות עליהם במסגרת התוכנית העסקית.
  2. עלות ההקמה, ההוצאות וגיבוי לשנה הראשונה: חשוב שתנסו לאתר את כל ההוצאות הצפויות לכם מהקמת העסק, הכינו תקציב לבלתמ"ים, ואף השאירו לכם מרווח נשימה של תקציב שיתמוך בכם בשנה הראשונה.
    התקציב שלכם יכלול בין היתר מעבר להוצאות ההקמה גם את הוצאות הפרסום והשיווק וגיוס כח אדם.
  3. כתפיים רחבות? לא חייב תמיד: לעצמאים יש נטייה לריכוזיות יתר, לכן חשוב להכיר ולהבחין מהן המשימות שגוזלות זמן או שדורשות מקצועיות מיוחדות ותשחררו. יזמים שלוקחים על עצמן המון תחומי אחריות לא מספיקים להגיע למה שחשוב באמת. ניהול העסק, השירות, הגדלת המכירות, רווחת העובדים וכן הלאה.
  4. ניהול הכספים – זו למעשה הסיבה לשמה התכנסנו, הפעילות השוטפת של העסק היא זו שתקבע האם תצליחו להיות ריווחים או לא. מעקב על ההכנסות וההוצאות הוא קריטי. לכן עליכם ללמוד להכין דוח רווח והפסד באמצעות תעקבו על כל שקל שנכנס ויוצא. כאן אנו קצת משוחדים אבל קופה רושמת איכותית בהחלט תהיה החברה הטובה שלכם.

 

לקריאת טיפים נוספים ליחצו כאן

מה היתרונות של קופה רושמת איכותית לעסק בתחילת דרכו?

כל בית עסק, כדוגמת חנות, שמנהל עסק עם קבלת כסף במזומן, צריך להשכיל לרכוש קופה רושמת איכותית, לשם התנהלות עסקית מושכלת, ואלו הם היתרונות הבולטים של קופה איכות שתשמש את בית העסק שלכם בתחילת דרכו –

  • התפקיד הרשמי של קופה רושמת ממוחשבת הוא לשמש בתור מנהל עבודה באופן ממוחשב, כאשר היא מאפשרת גם ביצוע רישום של שעות העבודה, כמו גם הפעלת שעון נוכחות לעובדים.
  • קופה רושמת איכותית יכולה לשפר את זמן התגובה של בעל העסק למול הלקוח שלו, והיא אף מסייעת באספקה של שירות לקוחות אפקטיבי, שמתבטא בקיצור ההמתנה של קהל היעד, מה שמביא בהכרח לשביעות הרצון שלו ולהיותו קהל נאמן לעסק שלכם.
  • באמצעות קופה רושמת איכותית תיהנו מקבלת מידע בכל זמן נתון לגבי מעקב אחר נתוני מכירות, התנהלות בית העסק, הוצאות והכנסות ומלאי, וכיוצא בזאת.

צרו קשר להצעת מחיר


מידע נוסף

Call Now Button דילוג לתוכן