איך משתמשים בקופה רושמת – הדרכה לעובדים חדשים

מערכת תפעול הקופה הרושמת אינה מורכבת. הממשק נגיש וקל להבנה. מניסיוננו, ניתן יהיה להכשיר עובדים חדשים באופן השימוש בה בתוך זמן קצר. את ההדרכה יוכלו לבצע עובדים וותיקים, מנהלי בית העסק או אנשי מקצוע. במידה ויש ברשותכם חוברת הפעלה אודות המערכת, כדאי יהיה להשתמש בה ולהנחות את העובד החדש לקרוא את המידע. כל קופה רושמת חדישה כוללת פונקציות רבות. ייתכן כי דווקא העובד החדש, הוא שיסייע לכם לגלות אפשרויות שימוש חדשות.

היכן ניתן לקבל הדרכה?

הדרכות ראשוניות אודות תפעול הקופה ניתנות לכלל צוות העובדים ייתן על ידי הצוות המקצועי שלנו וזאת במעמד רכישת הקופה. בהמשך, אפשר יהיה לקבל הדרכות נוספות לעובדים חדשים. אך בפועל, לרוב, אין בכל כל צורך. כל קופה רושמת ממוחשבת, תהיה פשוטה ללימוד והממשק בה אינטואיטבי ונגיש גם בעבור עובדים חדשים ללא כל חוש טכני. אם השכלתם לבחור קופות רושמות מתאימות בעבור העסק שלכם. המערכת תהיה כה קלה עד כי העובדים ילמדו בעצמם את פונקציות התפעול.

אלו עובדים כדאי לשלוח להדרכה?

את ההדרכות המקיפות אודות השימוש בקופות כדאי לשמור לעובדים בכירים, עובדי הצוות הטכני של המשרד ומנהלי המשמרות. ההדרכה הנוספת, תאפשר להם לפתור תקלות קלות, להעניק תמיכה טכנית ראשונית לשאר העובדים ולעשות שימוש מקיף בכל הפונקציות. ככל שתכירו טוב יותר את הקופה, כך תוכלו להפיק ממנה תמורה מקסימאלית.

הכנות לקראת יום הלימוד

היכרות בסיסית עם המערכת חיונית לזירוז תהליך הלימוד. כל עובד אשר מגיע לקבלת הדרכת שימוש, מתבקש להקדיש זמן לקראת חוברת ההדרכה והתנסות ראשונית במערכת (במידת האפשר). כאשר העובדים מגיעים את ההדרכה מוכנים, קל יהיה לסיים אותה במהרה ולחזור לשגרת העבודה.

דגשים להדרכה עצמית אודות שימוש בקופה

הדרכת העובדים החדשים היא הזדמנות להקנות להם את הרגלי העבודה הרצויים לכם. באפשרותכם לקבוע כיצד יעשו שימוש בתוכנה, איך תנוהל כל עסקת מכירה, באלו פונקציות תעשו שימוש ועוד. בעבור עסקים אשר קולטים מספר עובדים חדשים בכל חודש, נמליץ על הרכבת חוברת הדרכה. קריאת החוברת תקצר את ההסברים, ותאפשר לעובד להתחיל במהרה בעבודה עצמית על הקופה. קופה רושמת ידידותית למשתמשים אינה זקוקה להדרכות ממושכות. את השימוש בה אפשר ללמוד תוך צפייה בעובדים הוותיקים.שים אודות השימוש בה בתוך זמן קצר. את ההדרכה יוכלו לבצע עובדים וותיקים, מנהלי בית העסק או אנשי מקצוע.

איך לעבוד עם קופה רושמת?

לאחר שערכתם היכרות עם הקופה ויכולותיה, כעת נותר ללמוד לתפעל אותה. באמצעות הקופה תוכלו לקבל נתונים מועילים כמו הכנסות לפי שעה, יום, שבוע, חודש או כל חיתוך זמן אחר. כמו כן תוכלו להפיק דוחות מלאי, נוכחות עובדים ועוד.

דוחות בסיסים

להפקת דוח הכנסות למשמרת המכונה דוח X, הדוח יעניק לכם מצב עדכני על ההכנסות עד לאותה השעה בה הופק הדוח. תוכלו לראות כיצד לקוחות משלמים. דוח X  הוא לרוב דוח תפיקו באמצע היום ובזמן החלפת משמרת. דוח זה איננו מאפס את הקופה אלא רק מציג סטטוס.

דוח Z – דוח סוף יום אשר מאפס את הקופה ולמעשה סוגר את הכנסות היום.  בדוח זה נעשה שימוש בספירת קופה והכנת הקפדה לבנק. 

תקבולים 

הקופה מאפשרת לקבל מזומן, אשראי, אפליקציות תשלום, צ'קים. ניתן לפצל אפשרויות תשלום לחשבון אחד. למשל תשלום מזומן ואשראי או תשלום אשראי וצ'ק. זאת תוכלו לבצע מתוך מסך התשלום.

פעולות בקופה 

ניתן לבצע פעולות בקופה כמו זיכויים, הנחות ורכישת שוברי תשלום. זיכויים ניתן לבצע דרך איתור מספר חשבון והנחות ניתן לבצע במעמד סגירת החשבון. 

שירות לקוחות 

כאשר אתם רוכשים קופה חדשה, בכל עת תוכלו לקבל שירות ומתן מענה לשאלות בנושא עבודה עם הקופה. 

 

צרו קשר להצעת מחיר


מידע נוסף

Call Now Button דילוג לתוכן