מעקב, שיטת עבודה ואכיפה על נהלים הם מפתחות להצלחה

כבעלי עסקים אתם משקיעים שעות עבודה ומאמץ לא מבוטלות בניהול העסק והעובדים. קליטת עובדים חדשים והשכרתם היא אחד מהמשאבים התובעניים ביותר עבור עסקים כיום. לכן בעלי עסקים שרוצים שהעסק יתנהל באופן תקין צריכים להנחיל שיטת עבודה לצוות. במיוחד כאשר המנהל או בעל העסק אינם נמצאים בפועל.

שיטת עבודה מאורגנת היא אחת מיסודות ההצלחה של העסק. חלק משיטות העבודה הן מדידות וניתן לבצע מעקב ולהיעזר בתכונותיה של הקופה החכמה. כדוגמת שעון הנוכחות, דוח מוכרנים מול יעדי מכירות, הזמנות מול כניסות סחורה ועוד.

ניהול שעון נוכחות סדיר.

כל עסק מחוייב ברישום יומן נוכחות לעובדים. יומן הרישום הינו תיעוד בפועל של נוכחות העובד בעבודה ובמסגרת זמן העבודה כפי שנחתם במסגרת הכם העבודה ובכפוף לתנאי דיני העבודה. לכן כחלק משיטת העבודה כל עובד מעביר כרטיס בכניסה וביציאה מהמשמרת, ללא יוצא מן הכלל. קופות מודרניות מכילות שעון נוכחות עם חריץ יעודי לכרטיס מגנטי, וכך כל עובד מדווח על שעות העבודה שלו באופן האמין ביותר. בין היתר, הקופה מוציאה פתקית או תדפיס מרוכז של שעות העבודה של כל עובד, וכך גם העובדים יוכלו לבצע מעקב משל עצמם.

לא להניח לכל אחד לספור את הקופה

קופת העסק נספרת לפחות פעמיים ביום. בבוקר בעת פתיחת הקופה ובסגירת יום. עסקים שיש בהם תנועה מרובה ופעילות קופה עירה יספרו קופה גם בהחלפת משמרת. זו ההמלצה שלנו דרך אגב ללא קשר להיקף הפעילות. אם יש בעיה במשמרת בוקר, ספירת קופה בהחלפת משמרת תתריע על כך. בכל מקרה אנו ממליצים להגדיר מי העובד האחראי בכל משמרת על הקופה. מינימום ידיים שנוגעות בקופה שוות למינימום תקלות. לכן אם יש לכם עובד אחראי תקנו לו אחריות לבצע את סדר פתיחת קופה וספירת קופה בהחלפת משמרת. כך גם עובד אחראי לשעות הערב.

לעשות ביקורות תקופתיות

ביקורות אינן דבר נעים ואולי עשויות להעמיד אותך כבעל עסק ואת העובדים במעט מבוכה. אך לא צריך לפחד או להתבייש לבצע ביקורות פתע על אופן התנהלות המקום. בכל זאת, זה העסק שלך. קופות רושמות חכמות יכולות להוציא דו"ח נוכחות של העובדים, דו"ח סוף יום עבודה וכן מסמכים נוספים הנדרשים לצורך מעקב. ניתן גם לעקוב אחרי המלאי של העסק ולוודא כי הוא תואם את מה שמעודכן בקופה. להסברים נוספים על פעולות הקופה צרו קשר כאן באתר או התקשרו אלינו ונענה על כל שאלה.

להיעזר באמצעים נוספים לפיקוח ומעקב

הכוונה היא להתקנת מצלמות מעקב. מצלמות אלה יכולות להיות גלויות או סמויות, כאשר הגלויות מכוונות אל הקופות (העובדים יודעים שהבוס רואה הכל) והסמויות פזורות בבית העסק (יותר קל לאתר גנבים אם הם לא יודעים שעוקבים אחריהם).

חשוב לשמור על אוירה חיובית במקום העבודה, אבל בכל מה שנוגע לתפקוד התקין של העסק כל האמצעים כשרים על מנת לוודא שאף אחד לא גונב כלום, לא העובדים ולא הלקוחות. למידע נוסף בנושא זה, יעוץ מקצועי וכל שאלה, צרו קשר ונעמוד לרשותכם.

Call Now Button דילוג לתוכן