תוכנה לקופה

תוכנה לקופה ממוחשבת - מידע שכדאי להכיר

תוכנת קופה ממוחשבת היא תוכנה המותקנת בקופה רושמת אשר מאפשרת לבצע עסקאות מכירה בחנויות ובעסקים מגוונים. התוכנה מותקנת במחשב הקופה ומאפשרת לעובדים לספק ללקוחות שירות מהיר ונוח על ידי שימוש נכון בתכונות התוכנה השונות.

סוגי תוכנות של קופה ממוחשבת

קיימים שני סוגים עיקריים של תוכנות קופה ממוחשבות:

 • תוכנות קופה ממוחשבות בסיסיות: תוכנות אלו מספקות את הפונקציונליות הבסיסית הדרושה לביצוע עסקאות מכירה, כגון הקלדת פרטי המוצר, חישוב המחיר הסופי והדפסת חשבוניות.
 • תוכנות קופה ממוחשבות מתקדמות: תוכנות אלו כוללות מגוון רחב יותר של תכונות ויכולות כגון ניהול מלאי, ניהול קהל הלקוחות, הפקת דוחות מכירה ומעקב אחר תפוקת העובדים.

ההבדל העיקרי בין שתי סוגי התוכנות הוא במגוון התכונות שהן מספקות והיכולת שלהן לתמוך בתפעול העסק.

 

תכונות עיקריות של קופה ממוחשבת

 • ניהול תשלומים: הקופה מאפשרת לקבל תשלומים במגוון אמצעי תשלום הכוללים כרטיסי אשראי, כסף מזומן, המחאות ועוד. היא גם כוללת מגירת אחסון כספים מאובטחת.
 • ניהול מלאי: הקופה מאפשרת לבצע מעקב אחר מלאי העסק, כולל עדכון הפריטים שנמכרים באופן אוטומטי, זהו כלי חשוב לניהול יעיל של סחורות והזמנות.
 • ניהול מכירות: הקופה עוזרת לעקוב אחר נתוני מכירות, כולל שעות השיא, תפוקות עובדים ודוחות על הרגלי הקניה של הלקוחות. המידע הזה מסייע לבעל העסק לקבל החלטות עסקיות מושכלות.
 • ניהול עובדים: הקופה עוזרת בניהול משמרות בעזרת שעון נוכחות ורישומים. מדובר בכלי חשוב להבטחת עמידה בתקנות וכן לניהול יעיל של כוח האדם שלכם.
 • ניהול מועדון לקוחות: הקופה מאפשרת לנהל מאגר לקוחות כולל ניהול של היסטוריית הקניות ודוחות מידע שונים. המידע הזה מסייע לבעל העסק להכיר טוב יותר את הלקוחות שלו ולשפר את חווית הקנייה שלהם.
 •  

התאמה אישית של קופה ממוחשבת

קופה ממוחשבת ניתנת להתאמה באופן ספציפי לצרכים של כל עסק. לדוגמה, קופה המיועדת לבר תהיה מותאמת לסביבת עבודה שמכילה רטיבות ואינה בהכרח נקייה, קופה כזו תכיל מסך מגע שמגן עליה מפני נוזלים. קופה המיועדת לחנות תכשיטים תוכל להכיל כרטיס רשת שעובד באופן אלחוטי עם מסך מגע, קורא ביומטרי, קורא מגנטי ופונקציות נוספות המייעלות את העבודה.

תוכנה לניהול קופה

היבטים נוספים בבחירת תוכנת קופה ממוחשבת

בנוסף לתכונות התוכנה, ישנם היבטים נוספים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת תוכנת קופה רושמת, כגון:

 • סוג העסק יקבע את הצרכים שלכם בניהול קופה ממוחשבת. לדוגמה, עסק קטן עשוי להסתפק בתוכנת קופה בסיסית בעוד שעסק גדול יותר עם צורך בשימוש נרחב בתכונות של קופה מתקדמת מצריך רכישת תוכנת קופה מתוחכמת ומודרנית.
 • כמות העסקאות היום-יומית שאתם צפויים לבצע. ככל שהצפי גדול יותר תצטרכו תוכנה לקופה רושמת עם מהירות עיבוד נתונים גבוהה יותר.

 

טיפים לבחירת תוכנת קופה ממוחשבת

כדי לבחור את תוכנת הקופה הממוחשבת המתאימה ביותר לעסק שלכם, מומלץ לבצע את הפעולות הבאות:

 • הגדירו את הצורך שלכם בתוכנת קופה ממוחשבת והעזרו במומחים שלנו באומגה כדי לקבל מידע על תוכנות הקופה הממוחשבות שיתאימו לכם.
 • בקשו מראש הסבר מפורט על התוכנה: לפני שאתם מחליטים, ניתן לקבוע פגישת התרשמות בה תוכלו להבין את הפונקציות שהתוכנה תאפשר לכם, וכיצד היא תסייע לכם בייעול התפעול השגרתי בעסק שלכם.
 • הדרכת עובדים: בחירה בתוכנות הקופה של חברת אומגה תבטיח לכם ולעובדים בעסק הדרכה מקיפה שתכניס אתכם לעניינים בזמן קצר ותאפשר צמצום טעויות לא הכרחיות בעת תחילת השימוש בקופה החדשה. כמו כן, ההדרכה הראשונית שלנו אינה מוגבלת בזמן, יש לנו את הסבלנות הדרושה.
 • התקנה: הכרחי לוודא כי התקנת התוכנה תבוצע בצורה חלקה ונכונה, וכי העברת המידע הקיים של העסק לתוך הקופה החדשה יבוצע בקפידה תוך הקפדה על הפורמט הנכון והכללים הנדרשים.

 

לסיכום

תוכנת לניהול קופה ממוחשבת היא כלי חשוב לכל עסק המבקש לשפר את היעילות, הנוחות והאבטחה של תהליך המכירה. בעת בחירת תוכנת קופה ממוחשבת, חשוב לקחת בחשבון את הצרכים הייחודיים של העסק שלכם כדי לבחור את התוכנה המתאימה ביותר עבורכם.

חברת אומגה נוסדה בשנת 1987 והיא מתמחה בשיווק ומכירה של קופות רושמות וממוחשבות, מסופונים, תוכנה לקופות רושמות, מדפסות תרמיות ועוד. אומגה חברה מנוסה בעלת מוניטין רב ומובילה בתחומה.

באמצעות תוכנות הקופה המתקדמות שלנו תוכלו לשפר את תפעול העסק ולספק שירות לקוחות ברמה גבוהה ביחס למתחרים שלכם. הקופות הממוחשבות שלנו פשוטות ונוחות לתפעול.

צרו איתנו קשר עוד היום בטלפון 054-775-7997 ונספק לכם מידע שיעזור לכם לבחור נכון.

צרו קשר להצעת מחיר


מידע נוסף

Call Now Button דילוג לתוכן