קופות לעסק - קופה ממוחשבת לעסק קטן ובינוני

קופות לעסק הינן חיוניות לקבלת תקבולים מכל הסוגים והן מסייעות לניהול השוטף.

אילו מן עסקים זקוקים לקופה איכותית וטובה? קופה לעסק חיונית לכל חנות קמעונאית, לרשתות, לעסקים גדולים וגם לעסקים בגודל בינוני ואפילו קטן. חנות לממכר פיצוחים, רשת פיצריות, מסעדת מזון מהיר, קפיטריות, מעדניות, מרכולים, חנויות בגדים – כל אלה מהווים דוגמא חלקית לכל אותם העסקים שעבורם – קופה רושמת היא מכשיר חיוני הנמצא בשימוש יום יומי. קשה לחשוב על עסק מודרני המשרת קהל לקוחות רחב של צרכנים, שיוכל לוותר על הקופה חכמה, עם שילוב של קורא ברקוד או בלעדיו. 
 

קופות לעסק – חוסכות זמן וכסף 

 
מה יכולה קופה לעסק לעשות בשביל העסק? קודם כל, הקופה מהווה פתרון לניהול וקליטת תקבולים, בכל הצורות המקובלות כיום. הקופה יודעת לקלוט תשלומים במזומן וגם תשלומים בשיקים. הקופה יכולה לקלוט תשלומים בכרטיסי אשראי וגם תקבולים בתווי קניה. אך חשוב לא פחות – קופות חכמות לעסק יכולות גם לחסוך זמן וכסף בזכות היכולת לתמוך בשירות לקוחות מהיר יותר וטוב  יותר. קופות לעסק שכוללות קורא ברקוד, למשל, יכולות למנוע מצב שבו מתנהל לו תור ארוך של לקוחות לא מרוצים. קופה יעילה אחת יכולה לעשות בפרק זמן נתון את מה שכמה וכמה עמדות תשלום ידניות יכלו לעשות. כל זאת – מבלי שתיעשינה טעויות, מבלי שיתגלה לאחר מכן חוסר בקופה ובשילוב עם פונקציות משוכללות נוספות.   
 

קופות רושמות ממוחשבות

קופה לעסק בעלות פונקציות רבות

 
עבור עסקים שרוצים לפעול ביעילות רבה במיוחד, יש בנמצא אפשרויות מתוחכמות, עם מגוון רחב של פונקציות. קופות לעסק מהסוג המשוכלל הן למעשה לא רק מערכות לקליטת תשלומים אלא גם מערכות מחשוב חזקות, שעוזרות בניהול העסק בהרבה מאוד רמות.
למשל, קופה ממוחשבת יכולה לעזור בניהול המלאי או למעשה, לנהל את המלאי כמעט באופן עצמאי.
ניתן לבדוק בכל רגע נתון האם מלאי מוצרים כזה או אחר נמוך וצריך להזמין אספקה חדשה. ניתן בכל רגע נתון לבדוק אילו מוצרים נמכרים יותר בכל נקודת מכירה וכן לבדוק את מידת הצלחתם של מבצעים.
קופות לעסק יכולות להעביר נתונים למערכת הנהלת החשבונות, כך ניתן לחסוך זמן וכסף שנועדו לרישום ידני. עוד ניתן לבצע הפקה של מגוון מסמכים כגון חשבוניות, קבלות, הצעות מחיר. הקופה המשוכללת תומכת בקלות במועדוני לקוחת, בטיפול בזיכויים, הוצאת תעודת משלוח או הזמנות. 
בנוסף עם כניסתו של תקן האשראי יש לוודא חיבור הקופה למסוף ייעודי שיאפשר חיוב בטוח. 
 

קופה מתקדמת לעסק במחיר משתלם 

 
עסקים המגלגלים מחזור של עשרות אלפי שקלים ביום, יכולים אולי להרשות לעצמם לרכוש קופות לעסק שמחירן יקר. יש בנמצא קופות שכאלה, ואשר מתאימות לרשתות ענק, למשל. אבל לא כל קופה לעסק חייבת להיות יקרה. בהחלט לא. עבור עסקים קטנים, הרעיון המרכזי הינו לחסוך בהוצאות, להתאים הוצאות עסקיות באופן נכון לנפח הפעילות. קופה לעסק קטן אולי לא חייבת להכיל את כל הפונקציות שהקופות היקרות ביותר מכילות, אבל הן בהחלט יכולות להתאים לצרכים ומחירן נוח ומשתלם במיוחד.