קופה רושמת-רואים הכל, רואים שקוף.

היתרונות המרכזיים של קופה רושמת ממוחשבת היא העובדה כי ניתן לראות בעזרת קופה רושמת ממוחשבת כול פעולה מסחרית שנעשית בעסק. גם פעילויות מול קונים וגם פעילויות מול ספקים, סוכנים וכיוצא בזה. קופה רושמת ממוחשבת מאפשרת לבעל העסק לעקוב בצורה קרובה ושוטפת אחר כול צעד וכול פעולה אשר מתרחשת בעסק.
1.כך בעל עסק רואה כמה מכול מוצר נמכר, כמה רווח יש על כול מוצר איך כדאי לקדם מוצרים, איזה מוצרים יש לקדם, איך להגדיל את הרווחיות של העסק. קופה רושמת ממוחשבת נותנת כול כך הרבה מידע על הפעילות העסקית בחנות או בעסק ומאפשרת לקבל החלטות עסקיות וניהוליות טובות יותר.

2.כאשר יש ידע בזמן אמת של כמות המכירות ואופיין ניתן לנהל מלאי בצורה חכמה יותר ולהפוך את העסק למנוהל בצורה חכמה יותר ויעילה יותר. כאשר רואה למשל בעל העסק כי מוצר מסוים נמכר יותר בתקופה מסוימת הוא יודע מראש לרכוש מלאי ממנו ולא להגיע למצב שמוצר חסר למרות שיש לו ביקוש. כמוכן ניתן לרכוש פחות ממוצר שנמכר פחות טוב. כך לא מחזיקים מלאי מיותר ואין גם חוסרים של מוצרים נדרשים.

3.קופה רושמת ממוחשבת כוללת גם מדפסות ומאפשרת יצירת קבלות וחשבוניות באופן אוטומטי. זה חוסך זמן ומאמץ ועוזר לנהל את העסק נכון יותר מבחינת מסים. חיסכון בזמן ויעילות הן רווח נפלא ומרכזי של קופה רושמת ממוחשבת.

4. ניתן לחבר אל קופה רושמת ממוחשבת גם קורא בר קוד ולזרז כך את תהליכי המכירה בצורה משמעותית זה מקל על הקופאיות והמוכרות את עבודתן וחוסך טעויות ובעיות שונות שעלולות היו לקרות ללא קורא בר קוד המחובר אל קופה רושמת ממוחשבת.

5. כאשר יש קורא בר קוד ליד קופה רושמת ממוחשבת ניתן לעדכן מחירים בקלות, ניתן להוסיף מוצרים ולהוסיף מחירים בצורה מיידית וקלה מאוד. ניתן לחבר אל קופה רושמת ממוחשבת גם משקל אלקטרוני לשקילת מוצרי מזון שונים. זה טוב עבור חנויות וסופרים של מזון – כול המכשירים כמו קורא בר קוד ומשקל פועלים בהתאמה אל הקופה הממוחשבת ומיעלים את תהליכי המכירה ועושים אותם קלים ופשוטים יותר.