קופה רושמת שיקולי בטיחות

חלק חשוב מתוך קופה רושמת היא מגירת הכסף שנכללת בה. קופה רושמת ממוחשבת שומרת את קופות הכסף בטוחה יותר בכך שהיא פותחת אותה רק לאחר שמתבצעת עסקה כל שהיא ורק אז. לא ניתן כמעט במקרה של קופה רושמת ממוחשבת לפתוח לחינם את מגרת הכסף ולעשות בה חלילה שימוש לא חוקי או לא רצוי.

 שיקולי בטיחות שהקופה מעניקה

1.המגבלה בגישה של עובדים ולקוחות אל מגרת הכסף מגנה על הכסף בקופה ומקלה על העובדים לעבוד בצורה ישרה ותקינה. מקרים רבים של גניבה נמנעים בזכות קופה רושמת ממוחשבת. 

2.יש אפשרות לפתוח קופה רושמת ממוחשבת במקרי חרום כמו הפסקת חשמל או תקלה אחרת רק על ידי עובדים מורשים כמו מנהל מחלקה שמחזיק מפתח מיוחד. בבתי עסק בהם הותקנה קופה רושמת ממוחשבת או מספר קופות רושמות ממוחשבות רואים כי מקרים של גניבה או חוסר סדרים מבחינת כספים יורדים עד נעלמים לגמרי

3.כאשר יש קופה רושמת ממוחשבת בעסק אתם כמנהלים שקטים יותר. ראשית כול קופה רושמת ממוחשבת מקושרת ברשת מחשבים למחשב המנהל. המנהל יכול לעקוב בזמן אמת ממשרדו בכול מה שמתרחש מכול אחת מהקופות, המנהל רואה הכנסות מכירות, שינויים במלאי, פחת, טעויות של עובדים. 

4.קופה רושמת ממוחשבת היא כמו מצלמת אבטחה פנימית של העסק. מנהל העסק יכול לראות ממשרדו את כול המתרחש בעסק בזמן אמת, כול פעולה עסקית, כול מכירה, כול תשלום, כול מתן עודף, כול שינוי במלאי, ועוד מגוון שינויים הופכים שקופים כאשר יש קופה ממוחשבת או מספר קופות ממוחשבות בעסק. 

5.כול מנהל יכול להיות מנהל טוב יותר כאשר יש קופה ממוחשבת בעסק אם חשוב לכם להביא את העסק שלכם לרווחיות גבוהה יותר יש לנהל אותו ניהול צמוד וקפדן יותר קופה ממוחשבת מאפשרת למנהל לדעת באופן קרוב ומיידי כול דבר אשר מתרחש בעסק. 


6.קופה רושמת ממוחשבת היא השקעה חכמה בעסק, היא כמובן נחשבת להוצאה מוכרת ותורמת רבות לניהול נכון ומאורגן יותר של העסק. קופות רושמות ממוחשבות הן קלות לתפעול היום, גם עובד ללא הכשרה קודמת יוכל לתפעל קופה רושמת ממוחשבת ללא קושי מיוחד. הן מתוכננות להיות ידידותיות ונוחות לשימוש. חשוב כי מנהלי מחלקות או בכירים אחרים בעסק ידעו לתפעל קופה רושמת ממוחשבת ברמה גבוהה אף יותר מהעובדים כדי לפתור בעיות ולסייע במקרה שיש ספק לגבי תפעול ותחזוקה של קופה רושמת ממוחשבת.  


7.חיבור הקופה למסוף אשראי בתקן EMV -  החוק החדש שומר גם על בעלי העסקים ומונע מצבים בהם נעשית גניבת אשראי ובעל העסק לא יכול להוכיח מי ביצע את העסקה. המסוף בתקן EMV מצמצם מצבים כאלו.