כיצד לבחור קופה רושמת עם אשראי לעסק

מגוון רחב של בתי עסק זקוקים לקופה רושמת אחת לפחות. מסעדות ובתי קפה, חנויות צעצועים ורשתות לממכר מזון, חנויות הנעלה, תכשיטים או אופנה, כולם צריכים קופה רושמת טובה ויעילה, בעלת מערכת נלווית של מכירות באשראי. לכן, עולה השאלה כיצד לבחור קופה רושמת המאפשרת לעסק לקבל כרטיסי אשראי בתקן האבטחה החדש.

 
 

מהו העסק שלכם?

חברת אומגה ממגוון רחב של קופות רושמות, לכל סוגי העסקים. למעשה, סוג העסק הוא אחד הדברים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון כאשר בוחרים קופה רושמת. ישנם דגמים שיהיו טובים מאוד לעסקים קטנים, כאלה שמשרתים מספר לקוחות מצומצם בתוך פרק זמן נתון; לעומת זאת, ישנם עסקים שמשרתים מספר רב של לקוחות בכל שעה ולכן יזדקקו לקופה מהירה יותר. אך זה עוד לא הכול; עסקים המחויבים לאווירה איכותית ויוקרתית יצטרכו גם קופה רושמת שתשדר זאת.

קופה רושמת עם אשראי

שנת 2019 היתה השנה בה בנק ישראל החל לזרז את תהליך הטמעת תקן EMV באמצעות מכשיר סליקה פינדפד ( (pinpad  או טרמינל ייעודי אשר תומכים בתקן emv ולמעשה מבטלת את הסליקה המובנית שהיתה נהוגה דרך הקופה עד כה. מרבית העסקים כיום כבר עברו למכשירים תומכים בתקן emv ולבטח עסקים חדשים אשר עומדים בפני רכישת קופה חדשה לעסק.


EMV

כיצד פועל מסוף לסליקת אשראי המחובר לקופה?

שיטת העבודה לא משתנה בהרבה, הזנת המוצרים או העסקאות דרך הקופה תמשיך להתבצע כפי שהיתה. אולם כעת בעת סגירת החשבון, במקום להעביר את כרטיס האשראי בפס המגנטי המובנה של הקופה באמצעות נותן השירות, את הכרטיס הלקוח מעביר בעצמו במסוף סליקה חיצוני ומתבקש בהקשת הקוד הסודי שלו.

יתרונות וחסרונות בשימוש קופה רושמת עם מסוף אשראי בתקן EMV

שימוש בתקן emv  יצמצם את פעילות הגניבות וזיופי האשראי ויעניק הגנה טובה לצרכים מחד, ומאידך לעסקים אשר נאלצים להתמודד עם הכחשת עסקאות מצד לקוחות שנגנב להם הכרטיס.

חסרונות לשיטה באים לידי ביטוי בזמן עסקה מעט ארוך יותר משהורגלנו ולקוחות שיתכן ולא יזכרו את הקוד שלהם. כך או כך מדובר בהרגל שיהפוך לדרך קבע  שיבטל את החסרונות הללו.

קופה חדשה או הוספת מסוף סליקה בתקן EMV

כאשר אתם ניגשים לרכוש קופה ממוחשבת חדשה לעסק, תצטרכו לרכוש בנוסף מסוף סליקה עדכני. אם כבר יש ברשותכם קופה תצטרכו לרכוש מסוף בתקן או לבדוק אם המסוף שיש לכם תומך בתקן בחדש.

לפרטים נוספים ומידע, אל תהססו וצרו איתנו קשר כאן